T.O. ČTYŘLÍSTEK

Foto týdne

Herne, chraň nás

Herne, chraň nás

Kalendář

Statistika

Vandry

Hostýnské vrchy, květen 2005

Vandr Hostýnské vrchy 27.-29.května 2005.
Sestava: šerif Stanley, Willis, Fox, Kápo, Jaruška (Kroměříž)

Přechod Hostýnských vrchů z jihu na sever – Lukov, Tesák, Kelčský Javorník, Podhradní Lhota.
Pátek.
Setkání prvních účastníků – Stanley, Willis, Kápo - na holešovském nádraží. Autobusem do Fryštáku a dále do obce Lukov. Následná nezbytná rehydratace pod slunečníkem v restauraci „Pod hradem“. V podvečer start do prudkého kopce, na jehož vrcholu se skrývá zřícenina středověkého hradu stejného jména jako obec. Při opouštění vesnice se přidává Jaruška, jsa přivezena vozidlem jejího přítele, který však s námi nepokračuje a ponechává Jarušku ve spárech osady.
Po výstupu na kopec krátká prohlídka hradu a příprava dřeva na večerní oheň. Před setměním doráží jako poslední Fox. Naštěstí vybavený foťákem, takže bude i fotodokumentace vandru. Něco mále se opeče, něco málo nalije do hrdla. Spíme přímo na hradě. Kromě nás zde nikoho není.

Sobota.
Po snídani, krátkém občerstvení a pár pózách při fotografování vyrážíme po červené turistické značce severovýchodně od Lukova. Na rozcestí „Na písečném“ dále po modré směr Tři kameny a Tesák. Přestávka u studánky „U Ščůrovej“, ve které se vychladí flaška slivovice během okamžiku. Cesta lesem navzdory neustálému stoupání a klesání celkem v pohodě, na mýtinách a pasekách je vražedné horko.
U Tří kamenů pár fotek na mobil jako MMS pro Lucinku, která s námi na vandr nemohla. V okolních loužích hromada čolků.
Oběd v restauraci „Na Tesáku“. Vrchnímu je asi třista let a pamatuje určitě i tatarský vpád na Moravu. Nicméně guláš delikátní, pivo lahodné. Willis překvapuje objednávkou jahodových pohárů. Na guláš a pivo skutečně obdivuhodná kombinace.
Po jídle po žluté značce směr Čerňava. Před tou však značku opouštíme, neb vede do kopce a my můžeme Čerňavu obejít po vrstevnici zleva. Po cestě Willis a Fox prozkoumávají blízkou jeskyňku. Ostatní využívají tento čas k odpočinku a rehydrataci. Následně se opět napojujeme na žlutou, která nás vytáhne prudkým kopcem na hřeben Jehelníku, k pomníku Lad. Jaroše. Odtud po hřebenu na nejvyšší bod Hostýnských vrchů – Kelčský Javorník. Nezbytné foto z dobytí vrcholu.
Následuje sestup okolo vysílače k Holubově chatě a následně k hotelu Zubříč nad Podhradní Lhotou. Vzhledem k tomu, že hotelová restaurace je uzavřena pro veřejnost kvůli svatbě, usedáme za kolegou Ivem Jednorožcem do vinárny. Pár piv a přesouváme se na táborovou louku pod Zubříčem, kde se ukládáme k noclehu.

Neděle.
Ráno jen lehká snídaně, balení věcí. Žádné fofry. Okolo vodárny k železniční trati a pak po cestě na zastávku Rajnochovice. Slunce je ostré, po asfaltu už se šlape odporně.
Rozcházíme se na vlakové zastávce. Stanley, Fox, Willis a Jaruška odjíždí směr Holešov, Kroměříž. Kápo opačným směrem přes ValMez.
Poslední komentáře
11.04.2008 12:22:10: Jeejej to byl vandr!!! Dnes už jen vzpomínám jak sem šel v neděli s levou nohou bosou... dřeli mě bo...
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.